‘Uzay ve Astronomi Atölyesi’ Başlıyor…

ETKİNLİK

Zeytinburnu Belediyesi Bilgi Evleri, ‘Dünya Uzay Haftası’ etkinlikleri kapsamında 5 – 8 Ekim tarihleri arasında ‘Uzay ve Astronomi Atölyesi’ gerçekleştirecek. Atölye çalışmalarından ilçede eğitim gören 500 öğrencinin fayda sağlaması planlanıyor.

Zeytinburnu Belediyesi Bilgi Evleri, ‘Dünya Uzay Haftası’ dolayısıyla ‘Uzay ve Astronomi Atölyesi’ düzenliyor. Astronomi Atölyesi’nde öğrencilere, temel astronomi kavramları ve güneş sistemi hakkında bilgi verilecek.

Zeytinburnu’nda bulunan 7 Bilgi Evi’nde gerçekleştirilecek atölye etkinliklerinde 35 kişilik 2 farklı öğrenci grubuna birer saatlik atölye sunumu yapılacak. Temel astronomi kavramları, güneş, gezegenler ve uzay hakkındaki bilgiler; görsel materyaller üzerinden uzmanlar tarafından anlatılacak.

TAM 500 ÖĞRENCİ UZAY VE ASTRONOMİ ATÖLYESİ’NE KATILACAK

İlçede eğitim veren okullarla kurulan koordinasyon neticesinde bu etkinliklerden 500 öğrencinin faydalanması planlanıyor. Öğrenciler, astronotların bir gününün nasıl geçtiğine dair video gösterimini izleyerek; merak ettikleri sorulara yanıt bulacak. Bilgi Evleri ‘Uzay ve Astronomi Atölyesi’ ile çocukların gezegenleri tanımaları ve gezegenlerin günlük hayattaki rolünü keşfetmelerine yardımcı olmak amaçlanıyor. Atölye sonunda, ‘Uzay İstasyonu’ ve ‘Ay Fatihi’ kâğıt modelleri uygulanarak; öğrencilere hediye edilecek.

Zeytinburnu Belediyesi Bilgi Evleri, ‘Uzay ve Astronomi Atölyesi’ Başlıyor…

DİĞER HABERLER

Bizler, Zeytinburnu Belediyesi olarak, onların parıltılı gülüşleri, saf iyilikleri ve berrak bakışlarının daim olması ve geleceğimiz için her zaman var gücümüzle çalışacağız. Hep birlikte inşa etmeye başladığımız “daha güzel bir Zeytinburnu” hayalimizin peşinde...Devamını Oku...