Başkanın Mesajı

Zeytinburnu Bilgi Evleriyle Aydınlanıyor!

Hep birlikte inşa etmeye başladığımız “daha güzel bir Zeytinburnu” hayalimizin peşinde ilk günkü inanç ve heyecanımızla yürümeye devam edeceğiz.

Büyük şair Fazıl Hüsnü Dağlarca, “Çıkamaz çocukluğundan dışarı kimse, kardeşliğimiz bundandır.” diyor bir şiirinde. Hakikaten öyledir, acısıyla tatlısıyla çocukluğumuz, kâh gür bir neşe kâh ince bir sızı olarak takip eder bizi ömrümüz boyunca. İnsan, daha çocukken içine doğduğu kültür, ailesi ve büyüdüğü şehir gibi pek çok unsur tarafından elbirliğiyle inşa olur. İlgileri, heyecanları, korkuları, umutları, fıtratı ve en önemlisi kabiliyetleri çocukluk ve ilk gençlik çağında ortaya çıkmaya başlar. Başarılı insanlar, ekseriyetle kendisi ya da etrafındakiler tarafından kabiliyeti erken keşfedilenlerden çıkmıştır.

İlk kez 2005 yılında Zeytinburnu Belediyesi tarafından, sosyal belediyeciliğin bir gereği olarak halkımızın hizmetine sunulan ve hızla tüm Türkiye’ye model olan Bilgi Evleri’nin en önemli gayesi, geleceğimizi emanet ettiğimiz çocuklarımızın kabiliyetleri doğrultusunda yetişmesine azami katkı sağlamaktır. 2020 yılı itibarıyla 8 şubede hizmet veren irfan yuvalarımız, işte bu kutsal misyonu ifa edebilmek adına coşkuyla kurgulanmış ve aynı coşkuyla hizmete devam etmektedir. On beş yılı geride bıraktığımız, ektiğimiz tohumların yeşermesine bizzat şahit olduğumuz bugünlerde Bilgi Evleri’nin her kademesinde görev yapan eğitimci ve idareci kadromuz, her geçen gün artan tecrübeleriyle, gecesini gündüzüne katarak çocuklarımızın yolunu aydınlatmaya devam ediyorlar. Bilgi Evleri’ne devam eden her çocuğumuzla özel olarak ilgilenip onların kabiliyetlerini belirlemelerine, kendilerini geliştirmelerine yardımcı oluyorlar. Belediyemizin ve şehrimizin övünç kaynaklarından biri olan Bilgi Evleri sabır, istikrar, halis niyet ve gayretle atılan her adımın mutlaka karşılığı olacağının da bariz örneğidir.

Şairin vurguladığı üzere çocukluğumuz yani geçmişimiz bizi nasıl birbirimize yaklaştırıp kardeş kılıyorsa, çocuklarımıza dair umut dolu hayallerimiz, gayretlerimiz, düşlerimiz yani geleceğimiz de o kardeşliği pekiştirecektir. Bizler, Zeytinburnu Belediyesi olarak, onların parıltılı gülüşleri, saf iyilikleri ve berrak bakışlarının daim olması ve geleceğimiz için her zaman var gücümüzle çalışacağız.

Hep birlikte inşa etmeye başladığımız “daha güzel bir Zeytinburnu” hayalimizin peşinde ilk günkü inanç ve heyecanımızla yürümeye devam edeceğimizi tekrar vurgulayarak hepinizi saygıyla selamlıyorum.

BAŞKAN HAKKINDA
Ömer Arısoy
1974’te Rize Çamlıhemşin’de doğdu. İlk, orta, lise öğrenimini burada tamamladı. 1989’da Marmara Üniversitesi Basın – Yayın Yüksekokuluna girdi, üç yıl devam etti. 1992’de İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesine girdi ...
DEVAMINI GÖR

Bizler, Zeytinburnu Belediyesi olarak, onların parıltılı gülüşleri, saf iyilikleri ve berrak bakışlarının daim olması ve geleceğimiz için her zaman var gücümüzle çalışacağız. Hep birlikte inşa etmeye başladığımız “daha güzel bir Zeytinburnu” hayalimizin peşinde...Devamını Oku...