Öykü Yazarlığı Kulübü

Edebiyata İlk Adım

Edebi türler içerisinde ayrı bir öneme sahip olan öykü, birçok edebiyatçının ilk ürünlerini verdiği, pek çok ismin edebiyat dünyasında tanınmasına vesile olan tür olarak da bilinir. Bir anlamda edebiyat merdiveninin ilk basamağı sayılabilir.

Öykü Yazma Denemeleri

Öykü, olmuş ya da olması muhtemel yahut tamamen kurgudan oluşan olayların anlatıldığı; kişi, yer, zaman vb. unsurların olduğu nispeten kısa metinlerden oluşan edebi bir türdür. Hikâyenin unsurları, kurmaca metinde zamanın kullanımı, mekânın işlevi, karakterlerin yaratılması, olay örgüsünün oluşturulması, anlatım biçimleri gibi öykünün temelini oluşturan konuların anlatıldığı, öykü yazma denemelerinin yapıldığı kulübümüzde yazar adaylarına yardımcı olmak ve cesaretlerini artırmak için rehberlik edilmektedir.

Bizler, Zeytinburnu Belediyesi olarak, onların parıltılı gülüşleri, saf iyilikleri ve berrak bakışlarının daim olması ve geleceğimiz için her zaman var gücümüzle çalışacağız. Hep birlikte inşa etmeye başladığımız “daha güzel bir Zeytinburnu” hayalimizin peşinde...Devamını Oku...