Gökkuşağı Boyama Kulübü

Psikolojik ve Zihinsel Gelişim

Boyama etkinliği basit bir etkinlik gibi algılanabilir oysaki çocuklar açısından basit bir eğlenceden çok daha fazlasıdır. Boyama, çocuk gelişimi bakımından temel aktivitelerden biridir. Bu aktivite hem psikolojik hem de zihinsel olarak çok faydalıdır. Boyama yapmak, çocuklardaki ince motor kas gelişimi için iyi bir egzersizdir ve çocukların el göz koordinasyonunu geliştirmesine yardımcı olur.

Odaklanma Sorunlarını Ortadan Kaldırır

Farklı renkler ve desenler ile yapılan çizimler çocukların hayal dünyasının zenginleşmesine katkıda bulunur. Boya yapan çocuk çevresi ile olumlu bir etkileşime girer ve arkadaşları ile samimi bir bağ kurar. Rekabetten uzak bir ortamda yapılan faaliyet onlar için mutluluk kaynağıdır. Ortaya çıkardıkları ürünler kendilerine olan güvenlerinin artmasını sağlar. Ayrıca boyama yapmak çocukların odaklanma sorunlarını ortadan kaldırır.

Bizler, Zeytinburnu Belediyesi olarak, onların parıltılı gülüşleri, saf iyilikleri ve berrak bakışlarının daim olması ve geleceğimiz için her zaman var gücümüzle çalışacağız. Hep birlikte inşa etmeye başladığımız “daha güzel bir Zeytinburnu” hayalimizin peşinde...Devamını Oku...