Dil ve Yazı Kulübü

Yazıyla Anlatma Becerisi

Dil insanlar arasında anlaşmayı sağlayan ve kuralları olan bir iletişim aracıdır. İnsanlar duygu ve düşüncelerini ifade ederken iki yola başvurur. Bunlar yazmak ve konuşmaktır.Yazmak sanatı da duygu ve düşünceleri, yaşadıklarını yazıyla anlatma becerisidir.

Sözcüleri Güzel ve Etkili Kullanma

Yazıya dökülen bir duygu, düşünce, tasarı yok olup gitmez, kalıcılık kazanır. Bir yazar “Bana sözcükleri yerli yerinde güzel ve etkili biçimde kullanma gücü verin, dünyayı yerinden oynatırım.” demiştir. Bu kulübümüzde de güzel Türkçemizin tüm imkânlarından faydalanarak sözcükleri yerli yerinde; güzel ve etkili bir şekilde kullanmayı öğrenecek, kendimizi yazarak ve konuşarak ifade etme becerisi kazanacak, ayrıca iyi bir yazar olma yolunda ilk adımları atmış olacağız.

Bizler, Zeytinburnu Belediyesi olarak, onların parıltılı gülüşleri, saf iyilikleri ve berrak bakışlarının daim olması ve geleceğimiz için her zaman var gücümüzle çalışacağız. Hep birlikte inşa etmeye başladığımız “daha güzel bir Zeytinburnu” hayalimizin peşinde...Devamını Oku...