18. Geleneksel Kitap Okuma Yarışması’nın Sınavı Yapıldı!

HABER

Zeytinburnu Belediyesi Bilgi Evleri ve Gençlik Merkezinin 18’incisini düzenlediği Kitap Okuma Yarışması’nın sınavı yapıldı.

Okumaya teşvik etmek için, ilkokul öğrencilerinden başlamak üzere ortaokul, lise öğrencileri ve yetişkinlerin de dâhil olduğu yarışmaya katılımcılar büyük ilgi gösterdi.  Kitap okuma alışkanlığı kazandırılmasına katkı sağlamak okuma sevgisi oluşturarak merak eden, araştıran, sorgulayan; olaylara eleştirel yaklaşan, neden sonuç ilişkisi kuran, bireylerin topluma kazandırılmasının amaçlandığı yarışmanın sınavı başarıyla sonlandırıldı.

4 Mayıs Cumartesi günü gerçekleştirilen 18. Geleneksel Kitap Okuma Yarışması Sınavı, Zeytinburnu Haluk Ündeğer İlkokulu ve Lisesinde yapıldı. Bilgi Evleri ile Gençlik Merkezine kayıtlı 7 bin 617 üyenin başvurduğu yarışmanın sınavı, ilkokul öğrencilerinin oluşturduğu 1. ve 2. gruplar için sabah saat 10.00’da, lise öğrencileri, üniversite öğrencileri ve yetişkinlerin oluşturduğu 3. ve 4. gruplar için ise öğleden sonra saat 14.00’te gerçekleştirildi. Sabah ve öğleden sonra olmak üzere iki oturum halinde gerçekleştirilen sınavın her oturumu 100 dakika sürdü. Eğitimciler tarafından hazırlanan ve her bir kategori için belirlenmiş kitaplardan toplam 100 sorunun sorulduğu sınav test şeklinde yapıldı.

Başkan Ömer Arısoy’un katılımı ile 11 Mayıs’ta Zeytinburnu Kültür Sanat Merkezinde gerçekleşecek ödül töreninde dereceye giren katılımcılar belli olacak. Yarışmanın birincilerine 20 bin, ikincilerine 16 bin, üçüncülerine 12 bin, dördüncülerine 8 bin, beşincilerine 6 bin TL ödül verilirken; 6, 7, 8, 9 ve 10’unculara ise 4 bin TL para ödülü verilecek. İlk üç dereceye girenler ayrıca ailelerinden iki kişi ile birlikte Çanakkale Doğa ve Tarih Kampı’na gidebilecek.

Sınav sorularının yanıtlarını merakla bekleyen kitapseverler aşağıdaki linkten cevap anahtarlarına ulaşabilirler.

Cevap anahtarlarını görüntülemek için Tıklayınız.

DİĞER HABERLER

Bizler, Zeytinburnu Belediyesi olarak, onların parıltılı gülüşleri, saf iyilikleri ve berrak bakışlarının daim olması ve geleceğimiz için her zaman var gücümüzle çalışacağız. Hep birlikte inşa etmeye başladığımız “daha güzel bir Zeytinburnu” hayalimizin peşinde...Devamını Oku...