Seyitnizam Bilgi Evi

Seyitnizam Mahallesi / Zeytinburnu

Bilgi Evi Etkinlik Programı
Sosyal Belediyecilik Anlayışının Bir Eseri
1 Şubat 2005 tarihinde Seyitnizam Mahallesi’nde hizmet açılmıştır.
Genel Tanıtım

Seyitnizam Bilgi Evimiz; unutulmaya yüz tutmuş geleneksel mimarimizi canlandıran geniş ve ferah mekânıyla mahalle sakinlerine bilgiye ulaşma, kendini geliştirme ve boş zamanlarını değerlendirme imkanı sağlamak, bilgisayar ve internet fırsatı olmayanlara bu imkanı vermek, ders çalışma ortamı olmayanlara çalışma ortamı sağlamak, kültürel ve sosyal hayatın gelişmesine yardımcı olmak ve bu doğrultuda rehberlik etmek amacıyla hizmet sunmaktadır.

Kütüphane Salonu
  • Okuma ve etüt salonu olarak kullanılan, üye kaydının yapıldığı bölümdür.
  • Her yaş, seviye ve zevke hitap edebilecek, çeşitli türlerde, edebî kalitesi yüksek 24 farklı alanda sınıflandırılmış bir kütüphane bulunmaktadır.
  • Perde-projeksiyon ve ses sistemiyle donatılmıştır.
  • Kulüpler, ödül törenleri, film gösterimleri, konferans ve seminerler, bilgi evi tanıtım toplantıları gibi birçok etkinlik bu bölümde yapılmaktadır.
Bilgisayar Salonu
  • Üyelere bilgisayar ve internet kullanma imkânının sunulduğu bölümdür.
  • Perde-projeksiyon ve ses sistemi ile donatılmıştır.
  • Üyeler ödev ve projelerini öğretmenlerin rehberliğinde kolaylıkla hazırlayabilmekte, çıktı alabilmektedirler.
  • İnternette zararlı sitelere girişi engellemek için güvenlik duvarı, virüs programları gibi gerekli tedbirler alınmıştır. Ayrıca bütün işlemler öğretmen gözetiminde yapılmaktadır.
  • Üyelerin bilgisayar kullanıma bilgi ve becerilerini geliştirebildikleri, ders çalışma, ödev yapma, ödevlerini çıktı olarak alma, boş zamanlarında kaliteli web sitelerinde dolaşma veya oyun oynama imkânı buldukları, ailelerin çocuklarını gönül rahatlığıyla gönderebilecekleri temiz ve güvenilir bir ortamdır.
  • Bu salonda 14 bilgisayar üyelerimizin hizmetindedir.
Bahçe

Bitik dünyasını daha yakından tanıtma amaçlı tarım bahçesi, geleneksel çocuk oyunları, sinema izleme, okuma saati ve farklı açık hava etkinliklerini üyelerimizle birarada gerçekleştirdiğimiz kamelyalı alandır.

KONUM
Seyitnizam Mah. G 13 Sokak No:2 34015 Zeytinburnu, İstanbul
ÇALIŞMA SAATLERİ
Haftaiçi
09:00 - 17:00
Pazar
Kapalı

Bizler, Zeytinburnu Belediyesi olarak, onların parıltılı gülüşleri, saf iyilikleri ve berrak bakışlarının daim olması ve geleceğimiz için her zaman var gücümüzle çalışacağız. Hep birlikte inşa etmeye başladığımız “daha güzel bir Zeytinburnu” hayalimizin peşinde...Devamını Oku...